Блог\Види будівництва сучасних багатоповерхівок

Міста розширюються, спальні райони розростаються, а багатоповерхівки стають все вищими і вищими. Технології істотно модернізуються з кожним роком, і ось вже замість 5-9 поверхів нікого не здивувати 20-поверховими висотками. При цьому основні методи залишаються все ті ж – це монолітне і панельне будівництво. Але і вони зробили крок далеко вперед.

Сучасні монолітні будинки

Монолітна технологія дуже добротна і дозволяє об’єднати весь будинок з інженерними комунікаціями в єдину систему. Але процес будівництва досить довгий, тому що складається з декількох етапів. А ще терміни легко зсуваються через погодні умов чи інші зовнішні фактори.

Монолітні багатоповерхівки багатофункціональні, підходять для експериментів з плануванням і приміщень різного призначення. Їх можна прикрашати різноманітними арками, колонами та іншими архітектурними елементами. А ще такі будинки можна будувати в регіонах з підвищеною сейсмічною активністю.

Сучасні панельні будинки

Перші панельні будинки в Україні почали з’являтися в середині 50-х років, і з тих пір технології істотно модернізувалися. Зараз саме панелі витісняють більш складні і трудомісткі методи. Побудувати такий будинок можна втричі швидше, ніж цегляний.

Раніше панельні будинки мали масу недоліків, починаючи з жахливої шумоізоляції та вічного холоду. Але цього вдалося позбутися за рахунок нових ізоляційних матеріалів. Панельні будинки досягли 9-10 поверхів і перевершили їх. Зараз саме вони займають більшість спальних районів.

Монолітно-панельне будівництво

Монолітно-панельне будівництво – це нова технологія, в якій вдалося поєднувати переваги монолітного і панельного будівництва. Такий будинок будується на монолітному бетонному каркасі у вигляді колон і перекриттів. Але тут немає стандартних елементів, тому кожна багатоповерхівка може бути унікальною.

Замість панелей використовуються різні матеріали – від пінобетонних блоків до світлопрозорих конструкцій на замовлення. У внутрішніх перегородок немає несучої функції, тому планування можна змінювати. В такому форматі однаково успішно будують і компактні студії, і величезні дворівневі квартири.

Нові технології в багатоповерховому будівництві

Більшість сучасних технологій спрямовані на те, щоб будувати багатоповерхові будинки швидше і дешевше без шкоди для якості.

  • Каркасний метод простий, практичний і екологічний. Він масштабується і на приватні котеджі, і на багатоквартирні будинки. На бетонному або пальовому фундаменті споруджується каркас з дерев’яних брусів або сталевих труб.
  • 3D-панелі – інноваційна технологія для бюджетного та промислового будівництва. Їх виготовляють з переробленого будівельного сміття і цементу.
  • Незнімна опалубка з панелей або блоків використовується для створення простінків і перегородок. Потім вона виконує функцію додаткового утеплювача.
  • З’являється все більше нових матеріалів – газобетон, мембрани, пінополіуретанві суміші, СІП-панелі, полістиролбетон та багато іншого.

Ми в «ІдеалБуд» стежимо за найактуальнішими технологіями і новинками на ринку. А кращі з них – використовуємо у власних проектах.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua