Блог\Етапи проектування будинків

arhitekturni-proekty-budynkiv-5

Архітектурне проектування – цілий комплекс робіт по створенню ескізного та робочого проектів для будівництва, реконструкції та інших потреб. Основна його задача – планування різноманітних споруд та будівель із оптимальними експлуатаційними характеристиками та зовнішнім виглядом, ураховуючи призначення та інші умови.

Якісні архітектурні проекти мають вписуватися у існуючу реальність та оточення. Важливо, щоб всі ідеї могли бути ефективно втілені на практиці, ураховуючи актуальні потреби. Проект включає у себе всі технічні, інженерні, архітектурні рішення, ураховує юридичний та інші формальні аспекти.

Перший етап проектування розпочинається із ретельної підготовки: аналізу, збору необхідної інформації, розрахунків, пошуку додаткових матеріалів. На основі отриманих даних формується загальна концепція подальших робіт. До неї відноситься:

  • Створення загальної композиції;
  • Створення узагальненої схеми та зонування;
  • Створення просторової схеми;
  • Технічна та фінансова оцінка.

На основі готової концепції проводиться загальна оцінка всіх аспектів споруди, визначається її відповідність потребами, інші нюанси для більш детальної розробки.

Розробка проекту

Розробка основного проекту поділяється на два етапи: створення ескізного та робочого проекту. Їх різниця у призначенні та змісті. Ескізний проект передбачає планування архітектурних, дизайнерських, художніх, декоративних, функціональних рішень. Для об’єктів громадського призначення враховується і те, наскільки органічно нова споруда вписується у існуючу архітектуру. Зазвичай ескізний проект потребує узгодження із міською владою.

Робочий проект передбачає формування комплекту документації, охоплюючи архітектурний, конструктивний, інженерний підрозділи. Тут визначаються всі технічні аспекти: каналізація та водопровід, електрична мережа, вентиляція, тощо. Сюди також входять всі пояснення, екологічні та фінансові документи, організаційні аспекти.

У власну категорію може виокремлюватися робоча документація. Це креслення, розрахунки та кошторис, специфікації матеріалів і обладнання. При плануванні інтер’єрів та екстер’єрів також створюється дизайн проект, що охоплює декоративне оформлення.

Заключний етап та авторський нагляд

Останній і не менш важливий етап – авторський нагляд, що проводиться протягом реалізації всього проекту. Будівельні, технічні, інженерні, оздоблювальні роботи потребують ретельного контролю, під час чого можуть вноситися актуальні правки, а також перевіряється дотримання плану, загальноприйнятих будівельних норм, тощо.

Авторський нагляд – гарантія того, що завершений результат буде сповна відповідати проектній документації. Під час архітектурних робіт такий нагляд виконується не лише на стадії будівництва, але і під час ландшафтних робіт, під час облаштування та благоустрою території.

Від якості розробки проекту залежить ефективність його подальшої реалізації. Саме тому краще одразу доручити складні та відповідальні роботи досвідченим спеціалістам. Наша будівельна компанія “ІдеалБуд” з легкістю візьме на себе всі турботи, надасть необхідні консультації, допоможе впоратися із непростою задачею чітко у визначений строк.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua