Блог\Види зовнішнього оздоблення фасаду будинку

Види зовнішнього оздоблення фасаду будинку

Сучасне оздоблення фасадів вирішує одразу декілька проблем. Це досягнення бажаного зовнішнього вигляду, виправлення геометричних помилок, приховування нерівностей, ремонтні та реставраційні роботи, покращення ізоляційних властивостей. Серед розповсюджених матеріалів – декоративна штукатурка, цегла, плитка, керамограніт, сайдинг, камінь, фасадні касети та панелі, тощо.

Окрему категорію займають саме штукатурні матеріали, адже готова суміш просто наноситься на поверхню і не потребує додаткової обробки. Штукатурка може фарбуватися, відтворювати різні фактурі, слугувати для створення цікавих архітектурних чи дизайнерських рішень. Існує декілька основних різновидів:

  • Мінеральна. Найбільш розповсюджена. Може відрізнятися фактурою, імітувати більш складні та дорогі покриття. Також може використовуватися у поєднані з утеплювачем із мінеральної вати чи пінопласту.
  • Акрилова. Еластична суміш приховує тріщини та незначні дефекти. Здатна накопичувати пил, тож не рекомендується до використання поблизу доріг.
  • Силіконова. Пропускає пару та використовується із різними утеплювачами. Зберігає колір, не примхлива до зовнішніх умов, довговічна.
  • Силікатна. Пропускає пару, але не використовується із пінопластовим утеплювачем. Легко миється, не накопичує пил, зберігає яскравість кольору.

Із використанням штукатурки тісно пов’язаний інший популярний спосіб оздоблення фасадів – фарбування. Спеціальні фарби додатково захищають від вологи, біологічних процесів, несприятливих умов.

Декоративні матеріали для облицювання

Актуальна тенденція – використання різноманітних панелей, плит, касет, тощо. Вони одночасно виконують захисну та декоративну функції. Самі матеріали при цьому бувають найрізноманітнішими.

Роками зберігає свою популярність оздоблення натуральною, екологічною, привабливою деревиною. Сучасна вагонка поєднує у собі всі переваги природного матеріалу, але позбавлена його основних недоліків.

Інша розповсюджена тенденція – натуральний камінь. Таке оздоблення потребує значних витрат, але завжди залишається стильним, престижним та надійним. Використання природних матеріалів – секрет сприятливого та здорового мікроклімату.

Штучний камінь виготовляється на основі спеціальних цементних сумішей з домішками та пігментами. Це більш дешеве та практичне рішення, а його використання – значно простіше.

Серед керамічних матеріалів розповсюдженим є плитка, клінкер чи цегла. Такий фасад непримхливий до зовнішніх умов, довговічний та стійкий до деформацій чи руйнування.

Сайдинг – зручне та сучасне рішення, яке передбачає використання спеціальних панелей із продуманою системою фіксації. Сайдинг легко збирається та розбирається, може імітувати будь-які поверхні, відрізняється довговічністю та простотою ремонту.

Технологія оздоблення фасаду будинку

Незалежно від обраного матеріалу, важливо дотримуватися правильного порядку робіт, адже тільки так оздоблення буде охайним, якісним та довговічним. Перед нанесенням інших матеріалів використовується захисна грунтівка, яка захищає основу та покращує адгезію. Ізоляція монтується, залежно від її типу.

Роботи рекомендується проводити при сприятливих температурних умовах. Під час морозів використовуються спеціальні клеї та інші суміші. У жаркий період важливо попередити потрапляння прямих сонячних промінів на поверхню, що оброблюється.

Вибір типу та матеріалів для зовнішнього оздоблення фасаду будинку – непроста задача. Необхідно врахувати не лише естетичні побажання, а й безліч технічних нюансів. Наша будівельна компанія “ІдеалБуд” легко візьме на себе усі турботи у Львові та Львівській області.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua