Блог\Види стяжки для підлоги

Від якості підлоги безпосередньо залежить, наскільки зручно буде в кімнаті. А якість підлоги безпосередньо залежить від стяжки. Зараз з’являється все більше нових технологій на додаток до класичної заливки цементно-піщаної суміші, яка сохне майже місяць.

У сучасному будівництві використовуються три основні технології – мокра, суха і напівсуха. Не можна сказати, яка з них принципово краща. Все потрібно вибирати під конкретний проект. Найдовше працювати з мокрою стяжкою, і вона ж – найдовше сохне. Суха технологія дозволяє укладати підлогу швидше і майже відразу готова до експлуатації. Напівсуха все-таки вимагає часу, але зате дозволяє швидко покривати найбільші площі.

Мокра стяжка для підлоги

Це найпростіша і довговічна класика. Хоча вона довго сохне, вона дуже міцна і найдешевша, тому що не вимагає ніяких специфічних матеріалів. Потрібна тільки грунтовка, шпаклівка, цементно-піщаний розчин, гідроізоляція і демпферна стрічка. Через довге висихання після нього можуть залишитися нерівності, так що поверх зазвичай заливається самовирівнювальна суміш.

Незважаючи на простоту і доступність технології, у мокрої стяжки багато недоліків. Складно замісити якісну цементно-піщану суміш без бетономішалки. При високих навантаженнях в промислових і складських приміщеннях потрібен шар армування. Щоб підлога була рівна, розмітку потрібно робити відразу у всіх приміщеннях.

Суха стяжка для підлоги

Це дуже швидка технологія, тому що не потрібно чекати затвердіння бетону. Знадобиться керамзит або керамзитовий пісок, Металопрофілі, фанера або гіпсокартон і клей з кріпленнями. Зробити таку стяжку можна навіть своїми силами, а вже на наступний день після висихання клею укладати підлогове покриття.

Наповнювач засипають по маяках на гідроізоляційний шар, а зверху укладають металопрофілі і обшивають гіпсокартоном або фанерою. Листи повинні лежати на наповнювачі всією площиною, а не тільки на напрямних. Майте на увазі, що суха стяжка обходиться набагато дорожче. Не можна, щоб в майбутньому всередину просочувалася волога, інакше там буде розвиватися грибок і пліснява. В такому випадку доведеться міняти всю підлогу зі стяжкою. Якщо погано засипати стяжку, з часом листи фанери почнуть провисати і хрустіти або скрипіти.

Напівсуха стяжка для підлоги

Це найбільш автоматизована технологія, тому вона дозволяє за день покривати в 2-3 рази більше квадратних метрів. Для виготовлення робочої суміші використовується пісок, цемент і фіброволокно. Виходить пухкий матеріал з невеликим вмістом води і хорошими шумопоглинаючими властивостями. Через 3 доби на напівсуху стяжку можна класти плитку, через 2 тижні – лінолеум, через 2-3 – ковролін, а через 3-4 – ламінат.

Для напівсухої стяжки використовується пневматичний нагнітач, і в ньому ж замішується розчин. І це її основний недолік, тому що без спеціалізованого обладнання тут не обійтися. Крім того, після вирівнювання робочу суміш потрібно утрамбувати, а це краще робити віброплитою, а не вручну. Зате через 24 години після всіх робіт по покриттю вже можна ходити. Для фінішного вирівнювання досить затиральної машинки для дрібних дефектів. Якщо вам потрібен ремонт квартири під ключ, звертайтесь.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua