Від якості підлоги безпосередньо залежить, наскільки зручно буде в кімнаті. А якість підлоги безпосередньо залежить від стяжки. Зараз з’являється все більше нових технологій на додаток до класичної заливки цементно-піщаної суміші, яка сохне майже місяць.
У сучасному будівництві використовуються три основні технології – мокра, суха і напівсуха. Не можна сказати, яка з них принципово краща. Все потрібно вибирати під конкретний проект. Найдовше працювати з мокрою стяжкою, і вона ж – найдовше сохне. Суха технологія дозволяє укладати підлогу швидше і майже відразу готова до експлуатації. Напівсуха все-таки вимагає часу, але зате дозволяє швидко покривати найбільші площі.
Мокра стяжка для підлоги
Це найпростіша і довговічна класика. Хоча вона довго сохне, вона дуже міцна і найдешевша, тому що не вимагає ніяких специфічних матеріалів. Потрібна тільки грунтовка, шпаклівка, цементно-піщаний розчин, гідроізоляція і демпферна стрічка. Через довге висихання після нього можуть залишитися нерівності, так що поверх зазвичай заливається самовирівнювальна суміш.
Незважаючи на простоту і доступність технології, у мокрої стяжки багато недоліків. Складно замісити якісну цементно-піщану суміш без бетономішалки. При високих навантаженнях в промислових і складських приміщеннях потрібен шар армування. Щоб підлога була рівна, розмітку потрібно робити відразу у всіх приміщеннях.
Суха стяжка для підлоги
Це дуже швидка технологія, тому що не потрібно чекати затвердіння бетону. Знадобиться керамзит або керамзитовий пісок, Металопрофілі, фанера або гіпсокартон і клей з кріпленнями. Зробити таку стяжку можна навіть своїми силами, а вже на наступний день після висихання клею укладати підлогове покриття.
Наповнювач засипають по маяках на гідроізоляційний шар, а зверху укладають металопрофілі і обшивають гіпсокартоном або фанерою. Листи повинні лежати на наповнювачі всією площиною, а не тільки на напрямних. Майте на увазі, що суха стяжка обходиться набагато дорожче. Не можна, щоб в майбутньому всередину просочувалася волога, інакше там буде розвиватися грибок і пліснява. В такому випадку доведеться міняти всю підлогу зі стяжкою. Якщо погано засипати стяжку, з часом листи фанери почнуть провисати і хрустіти або скрипіти.
Напівсуха стяжка для підлоги
Це найбільш автоматизована технологія, тому вона дозволяє за день покривати в 2-3 рази більше квадратних метрів. Для виготовлення робочої суміші використовується пісок, цемент і фіброволокно. Виходить пухкий матеріал з невеликим вмістом води і хорошими шумопоглинаючими властивостями. Через 3 доби на напівсуху стяжку можна класти плитку, через 2 тижні – лінолеум, через 2-3 – ковролін, а через 3-4 – ламінат.
Для напівсухої стяжки використовується пневматичний нагнітач, і в ньому ж замішується розчин. І це її основний недолік, тому що без спеціалізованого обладнання тут не обійтися. Крім того, після вирівнювання робочу суміш потрібно утрамбувати, а це краще робити віброплитою, а не вручну. Зате через 24 години після всіх робіт по покриттю вже можна ходити. Для фінішного вирівнювання досить затиральної машинки для дрібних дефектів. Якщо вам потрібен ремонт квартири під ключ, звертайтесь.