Блог\Види покриття для тераси

Матеріал для тераси або веранди повинен бути міцним і довговічним. А ще – вологостійким, стійким до температурних перепадів, ультрафіолету та інших вуличних чинників. Бажано, щоб поверхня не ковзала, а від підошви, каблуків і падаючих предметів не залишалося слідів.

Недостатньо вибрати покриття один раз, адже з часом воно зношується, і його доведеться міняти. Тому ми в «ІдеалБуд» рекомендуємо стежити за асортиментом, щоб в майбутньому не виникало питань.

Так які ж види покриття для тераси існують? Розповідає про найпопулярніші матеріали!

Терасна дошка

Це спеціальний матеріал саме для терас і веранд. Вона нагадує ламінат, але більш міцна і довговічна, адаптована під вуличні умови. Терасна дошка екологічна і безпечна, зовсім не боїться води і невибаглива в догляді. За своєю структурою це суміш полімерного в’яжучого з деревною стружкою. Хвойна деревина дешевша, дуб – міцніший і надійніший.

Дошки обов’язково просочуються антисептиками і антипіренами. Горючість та вартість – два основних недоліки терасної дошки. У той же час вона дуже легка, швидко пиляється і монтується, не боїться комах і шкідників. Фактурна поверхня не ковзає і з неї швидко стікає волога. Але покриття періодично доведеться обробляти захисними речовинами і використовувати тільки спеціальні миючі засоби.

Бруківка

Бруківка – найбільш міцний і довговічний матеріал для оформлення тераси. Вона прослужить в кілька разів довше декінгу, не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду. Бруківка зовсім не боїться температурних перепадів і морозів, стійка до цвілі і грибка, не блякне і не вигорає. Окремі елементи можна замінити при пошкодженні. Є маса колекцій, форм і розмірів. Але майте на увазі, що бруківка важча і з нею складніше працювати. Підлога з таким покриттям холодна і досить слизька.

Гумова плитка

Гумове покриття на терасі абсолютно не слизьке і безпечне. Його можна настилати на будь-який матеріал, навіть поверх дерев’яних дощок. Не потрібно демонтувати стару основу. Матеріал легко миється, зовсім не боїться зовнішніх чинників, не деформується. Гумовою плиткою приємно і безпечно ходити босоніж. Для зручності укладання крім класичної плитки можна вибрати рулони або крихту.

Лінолеум

Лінолеум – не найпрактичніший варіант для тераси, але точно – найдешевший. Його можна використовувати тимчасово, поки не дійдуть руки до більш універсального покриття. Для укладання обов’язково потрібна рівна основа, тому на стяжку спочатку настилають фанеру або ДВП. Краще брати лінолеум на войлочній або текстильній підкладці, щоб під ним нічого не почало гнити. Лінолеум – хороший утеплювач, але при сильному перегріві він надмірно розжарюється, виробляє небезпечні речовини і неприємний запах.

Бетонна підлога

В сучасних мінімалістичних і лофтових стилях популярна мінімальна обробка. Це стосується не тільки інтер’єру, але і ділянки, так що бетонними підлогами на терасі вже нікого не здивувати. Вона підходить для відкритих і закритих веранд, не боїться вологи, корозії, вивітрювання та інших впливів. Бетон дуже міцний і його можна шліфувати. Але взимку така підлога буде занадто холодною, а значні дефекти і великі тріщини неможливо непомітно усунути.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua