Блог\Види плінтусів. Як зробити правильний вибір

Плінтус вирішує відразу кілька завдань в інтер’єрі, і це аж ніяк не лише питання естетики. Хоча, звісно ж, в першу чергу він закриває негарний перехід між покриттями. Під нього ж можна заховати кабель. Він маскує компенсаційний лаз, який потрібен через здатність покриття розширюватися. А ми в «ІдеалБуд» вже з’ясували, які види плінтусів бувають і який з них вибрати при ремонті квартири.

Загальна класифікація

Всі плінтуса для підлоги можна спочатку класифікувати за призначенням.

 • Універсальні профілі використовуються в квартирах, офісах і на комерційних об’єктах. Вони поширені повсюди, але в той же час не дуже пасують для специфічних завдань.
 • Гнучкі плінтуси використовуються, коли потрібно повторити складні геометричні форми. Наприклад, обійти арку.
 • Спеціальні профілі підвищеної міцності стійкі до пошкоджень і більш довговічні. Вони потрібні в торгових центрах, на підприємствах, в громадських місцях.
 • Декоративні профілі виконують виключно естетичну функцію і широко застосовуються в інтер’єрному дизайні. Матеріали можуть бути абсолютно будь-якими.
 • Каннелюрні плінтуси – це специфічні роздільники, якщо потрібно завести підлогове покриття на стіну. Такий варіант використовується на об’єктах з підвищеними вимогами до гігієни – в лабораторіях, лікарнях, тощо.

Матеріали для виготовлення

Сучасні плінтуси найчастіше роблять з ПВХ, поліуретану, дерева, МДФ або металу.

 • ПВХ-плінтуси – бюджетні, дуже різноманітні і можна підібрати варіант під будь-яке підлогове покриття. Вони можуть бути жорсткими і гнучкими, гладкими або фактурними, з крайовим кантом для щільного прилягання, тощо. Але вони чутливі до ударних навантажень і механічних пошкоджень.
 • Поліуретан міцний, водостійкий та ідеально підходить під фарбування. Є зручні колекції з каналами під прокладку кабелів. Вони недорогі, їх легко встановлювати і є багато різних типорозмірів. Але у поліуретану буває різкий запах, вибір все одно менший, ніж з ПВХ, а при використанні можуть залишитися вм’ятини.
 • Дерево – вічна класика, переваги якої очевидні. Це естетика, довговічність, простота установки, різноманітність сортів і сумісність з будь-якими матеріалами. Але дерево боїться води і його потрібно обробляти від грибка і гниття.
 • МДФ – це складний композит і більш бюджетна альтернатива натуральному дереву. Плінтуса міцні, ідеально підходять під паркет і ламінат, легко монтуються і імітують будь-які породи деревини. Але у вологих приміщеннях краще відмовитися від МДФ.
 • Метал – найбільш зносостійкий і найбільш довговічний матеріал, стійкий до корозії, ударів, подряпин і побутової хімії. Але у нього специфічний зовнішній вигляд, тому в житлових приміщеннях він впишеться не в усі інтер’єри.

Розміри, обробка і монтаж плінтусів

Всі плінтуси можуть бути прямими, профільованими і фігурними. А ще вони відрізняються розмірами:

 • Малі – до 4 см;
 • Стандартні або універсальні – до 7 см по лицьовій стороні;
 • Високі – до 15 см для приміщень з високими стелями або специфічних дизайнерських завдань.

Продаються вони на метраж – погонними метрами або готовими елементами по 1,5-2,5 м. Стандартна товщина плінтуса будь-якої конфігурації – 2-2,5 см, але іноді зустрічаються модифікації товстіше – до 4 см.

Плінтуси бувають зовсім необробленими або прогрунтованими – під подальшу обробку. Їх можна фарбувати, тонувати або залишити в такому вигляді. Є вже пофарбовані або пігментовані варіант. А є – плівкове покриття, які зазвичай наноситься на пластик і імітує дерево або камінь.

За способом монтажу плінтуси можна кріпити на дюбеля і саморізи, на клейку плівку, рідкі цвяхи, клей сильної фіксації або спеціальні монтажні кліпси.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua