Блог\Види фундаментів

Види фундаментів

Існує декілька основних різновидів фундаментів, вибір яких залежить від розмірів та призначення будівлі, матеріалів, типу ґрунту, кліматичних особливостей та інших нюансів. Вони відрізняються габаритами, вагою, складністю конструкції, технологією монтажу.

По способу облаштування фундаменти бувають:

  • Збірні. Створюються з використанням окремих елементів, виготовлених у фабричних умовах.
  • Монолітні. Виготовляються шляхом заповнення каркасу бетонним розчином.
  • Збірно-монолітні. Для їх створення фабричні елементи заливаються бетонною сумішшю.

З урахуванням основного матеріалу фундаменти класифікуються на:

  • Бутобетонні. Їх основа – бетон із крупнофракційним заповнювачем: гравієм, дрібними валунами та цегляними уламками.
  • Залізобетонні. Виготовляються із використанням арматури і підходять для будівель із масивними стінами та конструкціями.
  • Цегляні. Зазвичай це повнотіла глиняна цегла високої міцності на піщаному розчині. Використовуються при будівництві цегляних споруд висотою до п’яти поверхів.

Конструктивні типи фундаменту

По типу конструкції фундамент може бути стрічковим, плитним, стовпчастим, пальовим. Стрічковий представляє собою залізобетонну стрічку по периметру споруди та під усіма внутрішніми стінами та перегородками. Такий фундамент може бути мілко чи глибоко заглибленим.

Плитний фундамент створюється із монолітної залізобетонної плити. Така конструкція потребує значних витрат матеріалів та великих обсягів земляних робіт. Стовпчаста технологія передбачає встановлення стовпів по всім основним куткам, з’єднанням та вузлам під навантаженням.

Пальовий фундамент ідеальний для слабких ґрунтів та габаритного будівництва. Палі відрізняються конструкцією та технологією монтажу. Найпопулярніші серед них – гвинтові. Плаваючий фундамент використовується у місцевостях із невисоким заляганням ґрунтових вод, на слабких, насипних ґрунтах.

Вибір фундаменту для конкретного будинку

Основний критерій вибору типу фундаменту – призначення будівлі. Дачні будинки зазвичай відрізняються легкою конструкцією. Для дерева та бруса достатньо стрічкового фундаменту мілкого заглиблення. Такий же варіант підходить для невеликих кам’яних будівель.

Стовпчастий фундамент часто використовується для конструкцій каркасного типу, але він виключає облаштування підвальних приміщень. Для цегляних споруд використовуються стрічкові фундаменти глибокого залягання, товщина яких залежить від товщини стін та їх матеріалу. Для важких цегляних конструкцій ідеальні монолітні плитні системи, які попереджають зміщення та деформацію слабких, піщаних ґрунтів.

Пальові фундаменти універсальні та різноманітні. Легкі конструкції використовуються при споруджені легких каркасних будинків. Для облаштування сауни підходять стовпчасті та стрічкові фундаменти. Створення заглиблених систем для споруд невеликої ваги зазвичай невиправдане, адже їх можливості будуть використані максимум на чверть.

Вибір та облаштування фундаменту – відповідальний процес, від якості якого залежить надійність та довговічність всієї споруди. Ми з легкістю візьмемо на себе усі турботи! Наша будівельна компанія “Idealbud” надає всі необхідні послуги у Львові та Львівській області!

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua