Блог\Види дахів приватних будинків

vydy-dahiv-pryvatnyh-budynkiv

Дах – найважливіший конструктивний елемент будь-якої споруди. Саме від його якості залежить комфорт проживання, мікроклімат, енергоефективність та інші особливості споруди.

Для створення дахів приватних будинків використовуються різні покрівельні матеріали. Серед них – гнучка черепиця, що представляє собою пласкі листи різної форми, просочені бітумом із різноманітними полімерними домішками. Інший розповсюджений матеріал – керамічна черепиця. Це елегантне, елітне та екологічне рішення, яке вирізняється довговічністю та привабливим зовнішнім виглядом.

Металева черепиця – різновид профільованого сталевого оцинкованого листа із полімерним покриттям та штампуванням для створення необхідного візерунку. Для створення сланцевої покрівлі використовуються пластини сланцю різних форм та розмірів для втілення будь-яких дизайнерських ідей. Композитна черепиця – порівняно нове рішення, особливість якого – багатошаровість і чудові антикорозійні властивості. Також існує безліч інших варіантів, вибір яких залежить від призначення покрівлі, експлуатаційних умов, бажаного зовнішнього вигляду.

Види дахів з урахуванням конструктивних особливостей

По своїй конструкції дахи класифікуються на пласкі та скатні. Перші використовуються переважно при створенні покрівлі, яка експлуатується, адже у якості повноцінного даху незначний уклін сприяє накопиченню підвищеної кількості атмосферних опадів на поверхні.

Скатна покрівля більш надійна, не збирає вологу, дозволяє втілювати цікаві архітектурні рішення, облаштувати мансарду чи горище. При виборі кута нахилу враховуються очікувані навантаження та специфіка обраного матеріалу. При облаштуванні горища необхідно розраховувати, чи буде воно використовуватися у майбутньому.

Особливість мансардного даху – використання покрівельної конструкції у якості зовнішніх стін. Створення такого даху – складний процес, а робочий простір горища значно зменшується. Основна перевага – цікаве та функціональне архітектурне рішення.

Форма дахів приватних будинків

Форма даху приватного будинку залежить виключно від його конструкції, призначення та смаків власника.

  • Односкатний дах. Найпростіший та найдешевший варіант. Основа покрівлі – стіни будівлі, які мають різну висоту. У результаті дах нахилений в одну сторону. Така технологія розповсюджена при споруджені господарських прибудов, гаражів, сараїв, дач.
  • Двоскатний дах. Обидва скати поєднуються спеціальним покрівельним «коником». Вони можуть бути симетричними чи відрізнятися довжиною та кутом нахилу. Така покрівля зручна для облаштування горища.
  • Вальмовий (чотирьохскатний) дах. Відрізняється від двоскатного встановленням замість фронтів ще двох скатів трикутної форми.
  • Напіввальмовий дах. Проміжний варіант. Парні трикутні фронтони частково зрізані до трапеції. Може бути чотирьох- чи двохскатним.
  • Шатровий дах. Симетричні схили сходяться у верхній точці. Ідеальний варіант для квадратних будівель чи споруд у формі правильного багатокутника.
  • Ламаний дах або дах мансардного типу. Дозволяє найбільш ефективно використовувати площу мансарди.
  • Купольний чи конічний дах. Відрізняється округлою конструкцією та використовуються переважно для окремих елементів будівлі: башт, веранд, тощо.
  • Багатощипцевий дах. Відрізняється складною конструкцією і підходить для створення оригінальних та унікальних проектів.

Наша будівельна компанія “ІдеалБуд” візьме на себе всі турботи щодо вибору конструкції, матеріалів та інших нюансів для створення дахів приватних будинків у Львові та Львівській області.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua