Блог\Види бруківки

vydy-brukivky-lviv

Бруківка – один із найбільш універсальних та розповсюджених матеріалів, що широко використовується при оформленні доріг, тротуарів, різноманітних ландшафтних елементів. Її особливості – висока міцність, надійність та довговічність.

В залежності від типу матеріалів класифікують три основні групи бруківки:

  • Гранітна. Виготовляється на основі природного граніту, якому надається необхідна форма. Відрізняється підвищеною довговічністю і міцністю. Не боїться навантажень та несприятливих умов. Зазвичай може бути колотою (виготовленою шляхом розколу гранітних блоків) чи більш рівною пиляною (блоки розпилюються та шліфуються).
  • Бетонна. Найбільш поширена категорія, що виготовляється по технології вібраційного лиття із використанням спеціальних домішок. Може відрізнятися кольором, формою, фактурою та якістю поверхні, але завжди має гарні експлуатаційні показники та чіткі геометричні розміри.
  • Клінкерна. Виготовляється із спеціальних пластичних глин у доменних печах. Технологія аналогічна технології виготовлення цегли. Відрізняється різноманіттям кольорів та форм.

Окремо можна розглядати кольорову декоративну бруківку, яка використовується при втіленні цікавих дизайнерських, ландшафтних та архітектурних рішень.

Переваги бруківки

Використання бруківки, незалежно від її різновиду, має ряд очевидних переваг. Більшість із них пов’язані із міцністю матеріалу. Це довговічність, стійкість до механічних пошкоджень, старіння, невибагливість до зовнішніх умов.

Технологія монтажу бруківки забезпечує простоту ремонту та заміни пошкоджених фрагментів. Бруківка не боїться морозів, спеки, температурних коливань, опадів та ультрафіолету. При дотриманні технології на поверхні не накопичується волога навіть під час сильних дощів, адже вода просочується у землю між камінням.

Бруківка – не лише привабливий, а й один із найбільш екологічних матеріалів. При її виготовленні використовується тільки природна сировина та безпечні домішки, тож, незалежно від умов, матеріал не виділяє шкідливих компонентів.

Особливості використання бруківки

Серед основних властивостей, які впливають на вибір, використання та якість бруківки – технологія її виготовлення, морозостійкість, здатність до поглинання вологи, розміри, вага, міцність, інші характеристики.

Для монтажу бруківки існує декілька основних способів. При створенні пішохідних доріжок у якості основи зазвичай використовується шар гравію, щебеню чи піску. Для організації місць для паркування чи доріг під легковий транспорт використовується основа із щебеню та цементно-піщаної суміші. При більш високих навантаженнях бруківка вкладається безпосередньо на бетон.

Готове покриття відрізняється простотою і практичністю. Сама технологія монтажу не потребує значних зусиль та ресурсів. При потребі бруківку можна розібрати для забезпечення доступу до комунікацій, під час ремонтних робіт, тощо.

А правильно обрати та покласти бруківку, отримати необхідну інформацію та знайти відповіді на важливі питання допоможе наша будівельна компанія “ІдеалБуд”. Наші спеціалісти мають необхідний досвід та з легкістю візьмуть всі турботи на себе.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua