Серед підлогових покриттів все частіше зростає популярність сучасних штучних матеріалів. Серед них і міцна вологостійка вінілова плитка на основі полівінілхлориду. Іноді її ще називають вініловим ламінатом або просто вініловою підлогою. На цей раз ми в «ІдеалБуд» розібралися, в чому її особливості, плюси і мінуси.
Як виглядає вінілова плитка?
Іноді вінілові підлоги досі асоціюють зі старими непривабливими ПВХ-плитками, які масово вкладали в загальних коридорах, санвузлах і кухнях. Виглядала вона так собі, та й якість залишала бажати кращого. Але це вже давно не актуально. Сучасне вінілове покриття – практичний багатошаровий матеріал.
Переваги вінілової плитки
Завдяки великій кількості функціональних шарів, вінілове покриття має такі переваги:
- Воно взагалі не пропускає і не поглинає вологу. Не страшні ніякі калюжі і бризки. Єдине слабке місце – шви між плитами, але для їх обробки у вологих приміщеннях вже давно є спеціальні засоби.
- Покриття відмінно поглинає звуки. По вінілу можна ходити зовсім безшумно і практично безшумно рухати меблі. Він не рипить, не стукає та не видає інших шумів.
- Поверхня вінілової плитки зовсім не ковзає навіть без рельєфної фактури. Це безпечно у вологих і робочих приміщеннях, а ще – дуже зручно, якщо в будинку є маленькі діти або люди похилого віку.
- Вініл зовсім не електризується і не притягає пил. За поверхнею дуже легко доглядати, тому що її можна мити будь-якими миючими засобами.
- Міцна плитка прослужить до 25 років. Є різні класи зносостійкості під приміщення з різними навантаженнями. На покритті не залишаються сліди від кігтів домашніх тварин, ніжок стільця або підборів.
- Матеріал стійкий до температурних коливань. Підлогу можна укладати і в жарких, і в неопалюваних приміщеннях, і навіть на балконі. При цьому у ПВХ хороші власні ізоляційні властивості, так що ви не будете відчувати холоду від стяжки.
- Вінілову плитку можна настилати разом з теплими підлогами. Та й сама поверхня матеріалу здається весь час теплою.
- Гладка штучна поверхня перешкоджає розвитку цвілі і грибка. Вініл легко дезінфікувати навіть за стандартами приміщень з підвищеними вимогами до санітарних норм.
- Вінілову плитку дуже легко укладати самостійно. Не потрібні ніякі допоміжні інструменти.
Недоліки вінілової плитки
У будь-якого матеріалу є свої мінуси, і вінілова плитка не виняток.
- ПВХ-покриття неможливо відновити, відшліфувати або зафарбувати при пошкодженні. Доведеться перестилати підлогу повністю.
- М’який тонкий матеріал вимагає бездоганної основи. Навіть найменше сміття в перспективі призводить до того, що плитка в цьому місці протреться.
- За рахунок специфіки фарбування ПВХ плитка може змінити відтінок. Більшість виробників зі світовим ім’ям вже вирішили цю проблему, так що якісне покриття не блякне і не жовтіє. Але не можна економити на матеріалі.
- Дешеві і неякісні серії вінілу можуть виділяти токсини в повітря при нагріванні. Це ще одна причина, через яку не можна брати сумнівні марки.
Де використовується вінілова плитка?
За специфікою застосування і зносостійкості вінілова плитка буває побутовою, комерційною та спеціальною. Побутова підходить для прихожих, санвузлів, кухонь і житлових кімнат в квартирах або приватних будинках. Комерційна хороша для кафе, лікарень, залів очікування та інших громадських приміщень. Спеціальна – найтовстіша і найдовговічніша. Її укладають в спортзалах, аеропортах, танцювальних студіях. Мінеральні домішки в складі знижують ковзання по поверхні і збільшують термін служби матеріалу.