Блог\Система «розумний дім»: основні принципи роботи

Сучасні технології не стоять на місці, і з’являється все більше оригінальних технічних рішень. Люди прагнуть до комфорту і до безпеки, а ще – до максимальної автоматизації дрібних побутових турбот. Це дозволяє заощадити час. До того ж спеціальна система завжди уважніше відстежує стан всіх її ланок в реальному часі. Так і з’явилися системи «розумних будинків», про які ми розповімо сьогодні.

Як з’явився «розумний дім»?

Вперше про «розумні будинки» заговорили на початку шістдесятих, хоча систему офіційно визнали лише в 1978 році. Передбачалося, що це буде серія пристроїв, які самі зможуть аналізувати інформацію про будинок і приймати рішення, як поліпшити ситуацію. Сучасні моделі можна встановлювати як в приватні котеджі, так і в квартири.

Зараз з’явилися повністю готові системи, але можна купити окремі блоки. Завдяки цьому «розумний будинок» дуже гнучко налаштовується конкретно під ваші завдання. Для управління використовується загальна панель або підключаються додатки зі смартфонів і планшетів. Іноді – голосові команди. Програми з управління кліматом, світлом, звуком та іншою технікою прописані заздалегідь. Користувач просто задає режим, який йому зручніший.

З чого складається «розумний дім»?

Сучасні системи охоплюють практично всю можливу техніку, аж до кухонних приладів. Зокрема, можна управляти:

  • Освітленням в будинку і зовні. Сюди входять диммери, датчики звуку і руху, датчики освітленості, інтелектуальні лампи. Комплексні системи регулюють відкриття та закриття штор для управління природним освітленням. Можна налаштувати автоматичну корекцію яскравості світла, задавати власні режими або імітацію присутності людини.
  • Кондиціонером, зволожувачем, осушувачем і вентиляцією. А також обігрівачем, теплими підлогами, радіаторами. Це дозволяє підтримувати в приміщенні комфортний мікроклімат і економити енергію. Часто такі системи підключають окремо, незалежно від інших компонентів. Можна підтримувати комфортні денні і нічні показники температури, вологість, відключення при відсутності господарів.
  • Відкриванням і закриванням дверей, охоронною системою і відеоспостереженням, пожежною або аварійною сигналізацією. Комплексна система безпеки передбачає велику кількість датчиків, детекторів і камер. Особиста система безпеки контролює доступ в будинок, викликає екстрені служби і повідомляє власника про поточний стан. Інженерна – фіксує витоки води і газу, відстежує дефекти проводки, запобігає замиканню, включає пожежогасіння і викликає пожежну службу при загорянні.

Крім того, можна керувати енергоспоживанням в цілому, щоб знизити витрати на утримання будинку. А ще – налаштовувати музичну систему, керувати насосом і системою поливу, кухонною технікою, годуванням тварин, тощо.

Як працює «розумний дім»?

Система складається з декількох компонентів для аналізу обстановки і впровадження змін.

  • Датчики відстежують інформацію про температуру повітря, вологість та інші навколишні фактори.
  • Центральний контролер аналізує інформацію, яка надходить, і обробляє дані.
  • Функціональні прилади виконують ті чи інші команди контролера.

Контролер може працювати в автоматичному режимі. Тоді він, наприклад, подає сигнал запуску кондиціонера, коли з датчика надходить інформація про підвищення температури повітря. Або в ручному режимі, коли користувач сам дає команду. Наприклад, закип’ятити воду. І тоді контролер відправляє відповідний сигнал чайнику.

А якщо у вас залишилися ще якісь питання про облаштування «розумного будинку», щодо технічних аспектів реалізації і вибору матеріалів, звертайтеся до нас в «ІдеалБуд»!

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua