Блог\Сходи для будинку. Їх різновиди

shody-dlya-budynku-yih-riznovydy-4

Сходи – найважливіший функціональний і ефектний декоративний елемент багатьох заміських будинків. Відповідальна інженерна конструкція повинна бути максимально безпечною і комфортною, вписуватися в наявний простір і загальну стилістику приміщення.

Конструктивно сходи умовно класифікуються на три категорії:

  • Маршеві. Традиційний і простий варіант. Складається з одного або декількох прямолінійних фрагментів. Зазвичай на один марш припадає не більше шістнадцяти сходинок. Залежно від планування приміщення, можуть бути Г-подібними або П-подібними.
  • Гвинтові. Сходинки по спіралі піднімаються вгору навколо опорного стержня. Її переваги – компактність і привабливий, витончений зовнішній вигляд.
  • Комбіновані. Поєднують елементи маршових і гвинтових конструкцій. Можуть бути криволінійними і дугоподібними. Найчастіше створення такої конструкції продиктовано дизайнерським проектом, а не об’єктивними потребами.

Конфігурація сходів вибирається не тільки з урахуванням візуальних переваг, але в першу чергу виходячи з вільної площі, яку можна виділити під їх установку без втрати ергономічності.

Основні конструктивні елементи

Будь-яка сходи складаються зі стандартних функціональних елементів. До них відносяться ступні і опори. Ширина і висота сходинок повинна бути комфортною для повсякденного використання. Для їх підтримки використовуються спеціальні балки: тятиви з торців і знизу, і косоури – знизу. Самі сходини складаються з горизонтальної площини, вертикальної деталі і додаткової опори.

Больци – вмонтовані в стіну болти, на які кріпляться сходини. Стійка – основний опорний елемент гвинтової конструкції. Сходи та балки, об’єднані воєдино, називають сходовим маршем. У більш складних конструкціях передбачені також проміжні сходові майданчики.

Ще один важливий функціональний елемент – поручні, що забезпечують зручність і безпеку використання. Перила часто мають додаткову декоративну опору у вигляді спеціальних стійок. Також можуть зустрічатися декоративні деталі для оздоблення та обшивки, які підбираються індивідуально під конкретні проекти.

Матеріали для виготовлення сходів

Сучасні сходи можуть виготовлятися практично з будь-яких матеріалів. Найчастіше зустрічається дерево, камінь і метал. Також вони можуть поєднуватися між собою і піддаватися додатковій обробці.

Дерево – натуральний природний матеріал, який легко обробляється, фарбується, лакується і гармонійно вписується в інтер’єр будь-якого стилю, надаючи приміщенню атмосфери тепла і затишку. Це може бути недорога і практична сосна або вишукані екзотичні породи дерева.

Натуральний або штучний камінь застосовується переважно для облицювання. З бетонних блоків зручно монтувати чи відливати несучі конструкції будь-яких форм і розмірів. Такі сходи надійні, довговічні і пожежобезпечні.

Метал – практичний і невибагливий матеріал, який використовується для створення несучих, конструктивних і декоративних елементів. Металевий каркас може приймати будь-яку форму. Такі сходи гармонійно вписуються в сучасні інтер’єри.

Підібрати сходи для будинку, враховуючи їх конструктивні особливості, призначення і специфіку проекту, допоможуть фахівці нашої будівельної компанії “ІдеалБуд”. Ми маємо в своєму розпорядженні необхідний досвід та знання, щоб надати консультаційні послуги, відповіді на питання, що цікавлять, та забезпечити вирішення актуальних проблем.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua