Блог\Розетки в квартирі. Місця, де забувають їх встановити

План розташування розеток завжди потрібно продумувати до дрібниць – це знають всі. Але навіть так багато хто стикається з одними і тими ж недоліками та проблемами. А після ремонту приходить розчарування, нові витрати або нескінченні подовжувачі. Тому ми в «ІдеалБуд» розібрали кілька поширених помилок і ділимося з вами.

Розетки в коридорі і передпокої

У коридорі або передпокої потрібна мінімум одна розетка. Вона стане в нагоді для підключення пилососа під час прибирання або для установки сушарки для взуття. До речі, розетки для пилососа в інших кімнатах теж варто позначити заздалегідь. Продумайте підсвічування навколо дзеркала: чи не потрібна під нього розетка. Крім того, варто продумати, де буде стояти прасувальна дошка з праскою.

Розетки в кухні

Розеток в кухні завжди мало, тому робити їх потрібно з запасом. Для початку обов’язково складіть чіткий план з розташуванням гарнітура та всієї існуючої і запланованої техніки. І додайте до них кілька штук «про запас» на випадок покупки нового блендера або хлібопічки.

Крім розетки для плити і холодильника, обов’язково потрібна розетка для пральної і посудомийної машини, для бойлера, мікрохвильової печі, духовки, кухонної машини і мультиварки. Якщо у вас широке підвіконня, залиште розетку і біля нього. Наприклад, щоб заряджати гаджети під час готування.

Дуже часто власники газових плит забувають про розетки для розпалювання. Вона повинна перебувати на безпечній відстані – близько 20 см від моноблока. А ось розетку від витяжки краще винести вище і ближче до вентиляційного каналу. Вони можуть бути на висот до 2 м від підлоги.

Розетки в ванній

Навіть якщо пральна машина стоїть не в ванній кімнаті, там все одно потрібна розетка. А ще краще – дві, адже кількість техніки постійно зростає. Це електричні зубні щітки і бритви, фени, плойки, тримери і багато іншого. У вологих приміщеннях встановлюють спеціальні захисні розетки. Чим більше людина користується ванною – тим більше розеток знадобиться, щоб вранці усім не доводилося штовхатися і ділити місце.

Розетки на балконі

Одна-дві вологозахищені розетки будуть не зайвими і на балконі. У них можна підключити світильник, зарядити телефон, відпочиваючи біля підвіконня, або підключити ноутбук для вечірнього кіноперегляду.

Особливо розетки на балконі знадобляться, якщо у вас широке підвіконня. Його можна використовувати замість робочої поверхні або для відпочинку, протягнути красиву гірлянду або поставити нічник.

Що ще?

Розетки потрібні і під різні неочевидні дрібниці: під зволожувач повітря, декоративну гірлянду, підсвічування біля дзеркала. Варто подумати навіть такі нюанси, на зразок того, де буде стояти новорічна ялинка з гірляндою. Не забувайте про дитячу: тим більше, для них є спеціальні безпечні моделі з замком. Краще закладати їх відразу з запасом, адже дитина швидко виросте, а з нею виростуть і її потреби.

А ще розеток постійно не вистачає біля робочого столу. Особливо зараз, коли більшість техніки і дрібних аксесуарів заряджаються від одного і того ж кабелю. В такому випадку краще за все зробити два рівня: знизу (30 см від підлоги) для великої оргтехніки і зверху (90 см від підлоги) – для мобільних пристроїв.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua