Блог\Підігрів стін: переваги та недоліки

Системою теплої підлоги вже нікого не здивуєш. А як щодо теплих стін? Чи має таке рішення право на життя або це виключно данина моді? Наскільки це дійсно практично, економно і безпечно? Ми в «ІдеалБуд» розібралися з нюансами і готові поділитися інформацією.

Переваги теплих стін

У багатьох країнах з мінливим кліматом теплі стіни вже назвали технологією майбутнього. Передбачається, що в перспективі вони витіснять громіздкі радіатори і дозволять заощадити місце в будинку.

  1. Велика площа нагріву. Це головна перевага теплих стін. Труби або кабелі розходяться по всій стіні, і за цим критерієм теплі стіни виграють навіть у підлог з підігрівом. Кімната набагато швидше прогрівається, і немає необхідності постійно тримати систему включеною. До того ж тепло поширюється набагато рівномірніше, ніж у випадку з одним радіатором або обігрівачем біля стіни.
  2. Стабільна вологість. На відміну від обігрівачів, теплі стіни не сушать повітря і не випалюють кисень. У кімнаті не стає душно. Але ж усі знають, коли через півгодини роботи обігрівача з’являється втома, сонливість і головний біль. Це все нестача кисню і вологи. Для людей, які страждають від проблем з дихальною системою, питання взагалі є принциповим.
  3. Менше пилу. На відміну від радіатора, який притягує пил, теплі стіни не схильні до такої проблеми. А за рахунок рівномірного розподілу тепла циркуляція повітряних мас набагато тихіша, тож пил не крутиться по кімнаті.
  4. Естетика і акуратність. Всі комунікації залишаються в стіні, і ніякі труби і радіатори не виходять назовні. В цьому аспекті теплі стіни аналогічні теплим полам. Заодно виключені ризики опіків.
  5. Низька температура. За рахунок великої поверхні обігріву не потрібно прогрівати труби так сильно. Для підтримки комфортної температури досить 40 градусів. В результаті витрати скорочуються мінімум на 10%.
  6. Різноманітність. Крім простих водяних і електричних є ще плівкові електричні і плівкові інфрачервоні теплі стіни. Інфрачервоні спочатку нагрівають всі предмети, а вже потім – нагрівають повітря. Процес триває довше, але зате в кімнаті залишається тепло після виключення.

Недоліки теплих стін

Хоча теплі стіни вважаються дуже універсальними, у них є свої вимоги до монтажу. Зокрема, в кімнаті повинно бути мало меблів, тому що всі полички і шафи перекривають доступ тепла. Не рекомендується вішати на стіни декор і ставити біля них техніку. Швидше зношується зовнішнє оздоблення, та й не кожен матеріал підійде.

Далеко не в кожну стіну можна укласти труби, а особливо – кабель. Можна змістити точку роси, і тоді весь конденсат буде накопичуватися всередині конструкції. На зовнішніх стінах з’являється грибок і цвіль, і вони буквально руйнуються зсередини. Якщо ж монтувати труби у внутрішніх стінах, біля зовнішньої все одно доведеться розмістити інше джерело тепла.

Хоча на обігріві кімнати можна заощадити, на прогрів самої стіни потрібно багато енергії. В результаті складно відчути тепло від стіни тактильно, якщо відійти всього на 15-20 см, а під стелею створюється теплова подушка. Після кожного провітрювання все починається заново.

В цілому, поки теплі стіни рекомендується використовувати, як додаткове джерело опалення, а не як основне. Але, можливо, незабаром ця ситуація зміниться.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua