Системою теплої підлоги вже нікого не здивуєш. А як щодо теплих стін? Чи має таке рішення право на життя або це виключно данина моді? Наскільки це дійсно практично, економно і безпечно? Ми в «ІдеалБуд» розібралися з нюансами і готові поділитися інформацією.
Переваги теплих стін
У багатьох країнах з мінливим кліматом теплі стіни вже назвали технологією майбутнього. Передбачається, що в перспективі вони витіснять громіздкі радіатори і дозволять заощадити місце в будинку.
- Велика площа нагріву. Це головна перевага теплих стін. Труби або кабелі розходяться по всій стіні, і за цим критерієм теплі стіни виграють навіть у підлог з підігрівом. Кімната набагато швидше прогрівається, і немає необхідності постійно тримати систему включеною. До того ж тепло поширюється набагато рівномірніше, ніж у випадку з одним радіатором або обігрівачем біля стіни.
- Стабільна вологість. На відміну від обігрівачів, теплі стіни не сушать повітря і не випалюють кисень. У кімнаті не стає душно. Але ж усі знають, коли через півгодини роботи обігрівача з’являється втома, сонливість і головний біль. Це все нестача кисню і вологи. Для людей, які страждають від проблем з дихальною системою, питання взагалі є принциповим.
- Менше пилу. На відміну від радіатора, який притягує пил, теплі стіни не схильні до такої проблеми. А за рахунок рівномірного розподілу тепла циркуляція повітряних мас набагато тихіша, тож пил не крутиться по кімнаті.
- Естетика і акуратність. Всі комунікації залишаються в стіні, і ніякі труби і радіатори не виходять назовні. В цьому аспекті теплі стіни аналогічні теплим полам. Заодно виключені ризики опіків.
- Низька температура. За рахунок великої поверхні обігріву не потрібно прогрівати труби так сильно. Для підтримки комфортної температури досить 40 градусів. В результаті витрати скорочуються мінімум на 10%.
- Різноманітність. Крім простих водяних і електричних є ще плівкові електричні і плівкові інфрачервоні теплі стіни. Інфрачервоні спочатку нагрівають всі предмети, а вже потім – нагрівають повітря. Процес триває довше, але зате в кімнаті залишається тепло після виключення.
Недоліки теплих стін
Хоча теплі стіни вважаються дуже універсальними, у них є свої вимоги до монтажу. Зокрема, в кімнаті повинно бути мало меблів, тому що всі полички і шафи перекривають доступ тепла. Не рекомендується вішати на стіни декор і ставити біля них техніку. Швидше зношується зовнішнє оздоблення, та й не кожен матеріал підійде.
Далеко не в кожну стіну можна укласти труби, а особливо – кабель. Можна змістити точку роси, і тоді весь конденсат буде накопичуватися всередині конструкції. На зовнішніх стінах з’являється грибок і цвіль, і вони буквально руйнуються зсередини. Якщо ж монтувати труби у внутрішніх стінах, біля зовнішньої все одно доведеться розмістити інше джерело тепла.
Хоча на обігріві кімнати можна заощадити, на прогрів самої стіни потрібно багато енергії. В результаті складно відчути тепло від стіни тактильно, якщо відійти всього на 15-20 см, а під стелею створюється теплова подушка. Після кожного провітрювання все починається заново.
В цілому, поки теплі стіни рекомендується використовувати, як додаткове джерело опалення, а не як основне. Але, можливо, незабаром ця ситуація зміниться.