Блог\Переваги і особливості інженерної дошки

Дуже складно знайти підлогове покриття, яке було б одночасно міцним і екологічним. А ще – доступним за ціною. Натуральний паркет – занадто дорога і копітка робота, а ламінат – вже зовсім не те. В такому випадку ми в «ІдеалБуд» можемо порадити інженерну дошку, і вже готові розповісти про її особливості при ремонті квартири.

Як виглядає інженерна дошка?

Інженерна дошка, як і ламінат – багатошаровий матеріал. Але її структура трохи відрізняється. У якості нижньої підкладки використовується вологостійка фанера, а вже зверху – декоративний шпон з натурального дерева. Використовуються в тому числі і цінні породи, що дозволило здешевити найрозкішніші сорти.

Іноді зустрічаються тришарові серії. В такому випадку середній шар – для міцності. Зазвичай це дуб або інші тверді породи. А за рахунок того, що шари розташовані перпендикулярно, інженерна дошка стає ще міцнішою і довговічнішою.

Довжина інженерної дошки може сягати 3 метрів, за рахунок чого її зручно укладати. Ширина – в середньому близько 30 см, хоча можливі варіанти. Товщина верхнього шару шпону доходить до 8 мм. А це означає, що покриття можна ремонтувати, як паркет. Наприклад, циклювати і шліфувати без шкоди для якості.

Переваги інженерної дошки

Головний плюс інженерної дошки – це текстура натурального дерева. У такій кімнаті завжди здається тепліше і затишніше. Можна підібрати колекції і сорти під будь-який інтер’єр, від лаконічного мінімалізму до розкішної класики або нарочито грубого кантрі.

Дерево – найекологічніший матеріал з усіх можливих. Для склеювання шарів використовуються силіконові маси, які не виділяють шкідливі речовини в повітря. Інженерна дошка підійде навіть для дитячої кімнати.

Як і паркет, дошку можна укладати за різними схемами – ялинкою, квадратами, палубним візерунком. Це дає ще більшу різноманітність при обробці приміщення. А товстий верхній шар в майбутньому можна циклювати до 6 разів.

Інженерна дошка – міцний, надійний і стабільний матеріал. Вона не боїться навантажень і не так страждає від тиску і температурних перепадів, як чисте дерево. За рахунок багатошарової структури не утворюється поздовжніх тріщин і підлогове покриття не рипить.

Недоліки інженерної дошки

За рахунок того, що верхній шар – завжди натуральний шпон, інженерній дошці властиві всі типові недоліки дерева. Вона боїться вологи і може гнити чи пліснявіти при постійному контакті з нею. Тому на бетонну основу обов’язково укладається ізоляція, яка виключає скупчення конденсату.

Доглядати за інженерною дошкою потрібно, як і за паркетом. Мінімум вологи, сухе прибирання та інші нюанси. Замінити окремі фрагменти дошки проблематично. Важко потрапити в відтінок, та й укладається вона на клей, а не за принципом плаваючої підлоги.

Інженерна дошка або паркет

Інженерна дошка при всій зовнішній подібності з паркетом обійдеться набагато дешевше, навіть якщо брати серії зі шпоном з цінних сортів. Паркет значно складніше укладати, і зазвичай потрібна допомога фахівців. З інженерної дошкою зручніше працювати і під неї не потрібен окремий фанерний настил. При постійних навантаженнях і активному способі життя домочадців інженерна дошка міцніша і менш примхлива.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua