Блог\Мансардні будинки. За і проти

mansardni-budynky-za-proty-3

Останні роки мансардні будинки стають все популярнішими. Вперше вони з’явилися з легкої подачі архітектора Франсуа Мансара. І до нього французи активно використовували простір під дахом, але тільки Мансар зробив з нього ще і яскравий декоративний елемент. Причина поширення такого явища була прозаїчною і абсолютно побутовою: за специфікою місцевого оподаткування горищне приміщення не вважалося поверхом, так що за нього не треба було платити.

Сьогодні мансарди зустрічаються в різних варіаціях. Конструкції відрізняються складністю і призначенням. Планування приміщення залежить від структури будівлі, розташування інших кімнат, від того, житловий це, офісний або господарський об’єкт.

При проектуванні мансарди важливо правильно визначити несучі конструкції і встановити захисні огородження. Для будівництва використовуються переважно полегшені матеріали, які не будуть суттєво обтяжувати будівлю. Для несучих елементів зазвичай використовується метал, дерево або залізобетон. Форма і розміри мансарди залежать від форми і розмірів даху.

Переваги будинків із мансардою

Мансардні будинки – це не тільки красиво, але і вигідно. Будівництво мансардного поверху має ряд переваг:

  • Збільшення житлової площі або площі для оренди за рахунок створення додаткового рівня;
  • Можливість створення спеціалізованих приміщень: майстерень, кімнат для куріння, робочих кабінетів;
  • Можливість створення гостьового приміщення, додаткової спальні або кімнати відпочинку;
  • Здешевлення будівельно-монтажних робіт, адже створення мансарди – простіше та більш економне, ніж прибудова додаткового поверху;
  • Втілення оригінальних інтер’єрних і екстер’єрних рішень;
  • Скорочення тепловтрат через дах і поліпшення енергоефективності об’єкта при дотриманні технології будівництва;
  • Вигляд будівлі стає більш гармонійним та естетичним.

Недоліки мансардних будинків

Звісно, мансардні будинки мають і деякі недоліки. Основний з них виходить з неправильного виконання будівельно-монтажних робіт. Безграмотне облаштування підпокрівельного простору чи самої покрівлі значно погіршує ізоляцію всієї будівлі та робить її утеплення неефективним.

Другий нюанс – вартість мансардних вікон, яка перевищує вартість класичних склопакетів за рахунок особливостей конструкції профілю та специфіки установки. Важливо правильно підібрати саму систему, допоміжні комплектуючі та матеріали, адже найменший промах призведе до того, що в приміщенні буде некомфортно або навіть небезпечно перебувати, повністю зводячи нанівець його практичну користь.

Залежно від типу покрівельного покриття, можуть бути проблеми з рівнем шумоізоляції під час дощів і негоди. Взимку складно підтримувати бажаний рівень освітленості в приміщенні через скупчення снігу на вікні. Конструкція мансардних вікон взагалі нерідко призводить до проблем з природним освітленням.

Сучасні будівельні технології дозволяють ефективно позбутися від основних недоліків мансардних споруд. Фахівці нашої компанії “ІдеалБуд” нададуть всі необхідні консультації, допоможуть з вибором матеріалів і рішенням інших супутніх проблем. Ми маємо в своєму розпорядженні знання та досвід, що дозволяють вирішувати будівельні чи монтажні завдання будь-якої складності.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua