Блог\Ландшафтний дизайн або чим доповнити подвір’я?

landshaftnyj-dyzajn-abo-chym-dopovnyty-podvirya-4

На відміну від дворів багатоповерхівок, двір приватного будинку – окрема територія, якою господар розпоряджається на свій розсуд. Краса та охайність в оформленні – джерело щоденного гарного настрою та позитивних емоцій.

Специфіка ландшафтного дизайну дозволяє легко вписати та обіграти інші елементи. Наприклад, город, парник, теплицю, сад, клумбу, господарсько-побутові споруди, дитячий майданчик, баню, альтанку, різноманітні малі архітектурні форми.

Оформлення двору залежить від того, які завдання ставить перед собою власник. Любителі спортивних ігор можуть залишити більше місця під газон, цінителі галасливих компаній – продумати розташування мангала, а для сімейного відпочинку на свіжому повітрі стане в нагоді навіс, що захищає від поганої погоди.

Загальні принципи ландшафтного дизайну

Попри всю різноманітність варіантів, ландшафтний дизайн базується на кількох основних принципах:

  • Єдність. Всі елементи повинні гармоніювати між собою, створюючи цілісну картину. Допоможе принцип повторення подібних фрагментів або їх характерних особливостей, відстеження сумісності.
  • Баланс. Він може бути симетричним або асиметричним. У першому випадку елементи розташовуються приблизно однаково. У другому єдність досягається за рахунок фактур, форм чи інших деталей, але розташування об’єктів – більш складне, іноді – хаотичне.
  • Простота. Дизайн повинен бути функціональним, не перевантаженим, не недоладним та не надмірно вигадливим. Елегантність і гармонія завжди йдуть разом із лаконічністю.
  • Колір. Кольорові акценти використовуються для зонування і привернення уваги. Теплі відтінки візуально наближають, холодні – віддаляють об’єкт. На задньому плані зазвичай використовуються нейтральні кольори, що створюють ненав’язливий фон.
  • Лінії. Геометрія дозволяє структурувати простір. Чіткі ламані лінії можуть виглядати надмірно грубо, коли вигнуті створюють враження плавності та поступових переходів.

Чим урізноманітнити ландшафт подвір’я?

Для створення ландшафтного дизайну використовуються різні допоміжні елементи. Це водойми, доріжки, лавки, вуличне освітлення, огорожі, клумби, зелені огорожі, скульптури, фігурки та інше. Також можуть використовуватися підвісні аксесуари, кований декор, ажурні решітки, вазони, фонтани, гамаки, тематичні зони, цікаві колекції та інсталяції.

Завдання ландшафтного дизайну – не тільки прикрасити вільну територію, а й замаскувати побутові конструкції: стіни господарських будівель, паркан, нерівності рельєфу, пеньки та інші дефекти.

Класифікують кілька основних стилів ландшафтного дизайну:

  • Пейзажний. Характеризується рясною зеленню, брукованими доріжками, класичними меблями і освітленням, відсутністю яскравого і специфічного декору.
  • Середземноморський. Передбачає велику кількість кераміки і вазонів.
  • Сільський. Заснований на використанні натуральних матеріалів. Дозволяє обіграти садово-городню частину, господарські будівлі.
  • Сучасний. Характеризується натуральними фактурами і кольорами, великою кількістю газонів, строгістю силуетів і просторістю.

Також зустрічаються їх комбінації і варіації, залежно від проекту.

Фахівці нашої компанії “ІдеалБуд” нададуть необхідні консультації, порадять матеріали і оригінальні рішення. Ми маємо в своєму розпорядженні практичний досвід та знання для професійної допомоги і втілення проектів різної складності.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua