Блог\Коротко про види фарб для внутрішнього оздоблення

Вибрати матеріали для внутрішнього оздоблення завжди складно, адже потрібно майстерно поєднати естетику і функціональність. Але ми в «ІдеалБуд» відмінно знаємо, як це робити. Тому готові ділитися секретами, яка ж фарба підійде для оздоблення квартири чи будинку.

По-перше, ось основні критерії вибору фарби для внутрішніх робіт:

 • Механічна міцність. Потрібно, щоб на ній не залишалися подряпини і потертості. Гарне покриття не сколюється від ударів, не затирається і не боїться механічного чищення.
 • Екологічність. Будь-які матеріали для внутрішнього оздоблення повинні бути нетоксичними і гіпоалергенними. Особливо це стосується спальні і дитячої.
 • Покривна здатність. Важливо, щоб покриття було рівномірним і акуратним. Хороша фарба легко перекриває попередній шар, так що можна його не знімати. Слідкуйте, щоб ніде не було смуг і плям.
 • Простота догляду. Періодично стіни потрібно мити і чистити, так що знадобиться фарба, стійка до побутової хімії і різких впливів.

Крім того, враховується час висихання, термін служби покриття і витрата матеріалу на метр квадратний.

Фарби на водній основі

Це найпоширеніше і універсальне рішення для сухих і вологих приміщень. Є кілька категорій:

 • Водно-дисперсійні – найбільш вологостійкі. Їх неможливо змити без спеціального розчинника.
 • Водоемульсійні – бюджетні, популярні і практичні. Для використання зазвичай потрібно розвести порошок водою. Покриття швидко сохне і не смердить. Але пофарбовану стіну не можна витирати ганчіркою, і взагалі вона куди більш стійка до води. У палітрі водоемульсійних фарб лідирують світлі і пастельні відтінки.
 • В асортименті акрилових фарб, мабуть, найбільше цікавих відтінків. Акрил без додаткових домішок не можна використовувати у вологих кімнатах – покриття швидко зіпсується.
 • Акрилати на основі синтетичних полімерів зручні для тонкої роботи або недосвідчених майстрів. Головна перевага в тому, що поки фарба повністю не висохне, її змиє тепла вода.
 • Латексні фарби примітні тим, що повністю просихають буквально протягом 1-2 годин. Згодом покриття не вицвітає і не блякне.

Фарби на органічній основі

Зараз такі серії втрачають популярність, тому що водні фарби практичніші і безпечніші. Але про них теж варто знати:

 • Масляні склади найпопулярніші в органіці. А все завдяки великій палітрі і низькій ціні.
 • Алкідні фарби дуже швидко висихають і утворюють ідеально рівну глянсову поверхню. Але при довгому впливі високих температур фарба починає виділяти токсичні речовини.
 • Нітроемалеві фарби або просто емаль майже не чутливі до зовнішніх впливів, від води до ультрафіолету. Покриття виходить дуже міцним і стійким до механічних пошкоджень.

Чим відрізняються фасадні фарби?

Фарби для внутрішніх і зовнішніх робіт схожі за своєю суттю, але відрізняються характеристиками. Покриття для кімнати не впораються з вуличними навантаженнями, а вуличні склади підвищеної міцності в приміщенні – безглузда переплата.

Термін служби фасадних фарб в сприятливих умовах в кімнаті легко дійде до 50 років. Яка ймовірність, що за цей період не буде жодного косметичного ремонту?

У вуличних фарб переважно краща адгезія до основи. За рахунок цього покриття краще лягає, але в приміщенні в майбутньому можуть виникнути проблеми з тим, щоб зняти цю фарбу.

Нарешті, в фасадних матеріалах менше уваги приділяється гіпоалергенним властивостям і безпеці, а це важливо для здоров’я домочадців.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua