Блог\Етапи заливки фундаменту будинку

Будівництво фундаменту – це початок будь-якого будівництва. Саме він гарантує збереження, довговічність, стійкість і безпеку будівлі. Так що при плануванні проекту насамперед планують фундамент. І ми в «ІдеалБуд» точно знаємо, що для цього потрібно!

Геологічна експертиза

Насамперед потрібно зібрати інформацію про грунт. Для цього проводиться геологічна експертиза ділянки. Глибина закладення і тип фундаменту повністю залежать від глибини промерзання грунту. Крім того, детальна інформація про ділянку дозволить точніше визначитися з місцем і з розташуванням інших об’єктів. Відразу зрозуміло, де краще зробити ставок або басейн, а куди варто знести альтанку або гараж.

Підготовка ділянки

Спочатку потрібно прибрати з ділянки все будівельне сміття, суху траву, пні і все, що буде заважати. Після цього територію ділять на квадрати для попереднього зонування. Рекомендується відразу вирівняти територію біля будинку. А для різнорідного ландшафту використовується ступеневе вирівнювання.

Місця розташування будинку

Коли з місцем для будинку все вирішено, воно розмічається кілочками на ділянці. Важливо дотримати всі кути і прямі, для чого використовується обмежувальний шнур. Якщо будинок – квадратний або прямокутний, значить кожен кут повинен бути чітко і строго прямим. Для розмітки стін шнур фіксується кілочками. Щоб все було точно і акуратно, їх встановлюють з одним і тим же кроком. Після цього потрібно переміряти всі сторони і діагоналі, щоб вони були точно рівні.

Заливка плитного фундаменту

Це потужний і міцний фундамент під цегляні, кам’яні і каркасні будинки. Плити укладаються не під несучі стіни, а під всю будівлю. Так що під них потрібна ідеально рівна поверхня і піщана подушка до 30 см. Зверху формується армуючий каркас і заливається стяжка. Це найдорожчий, але найбільш довговічний варіант.

Заливка стовпчастого фундаменту

Такий варіант використовують для лазень або маленьких господарських прибудов, тому що для будинку він занадто слабкий. Ями глибиною 50-70 см з піщаною подушкою заливають бетоном з гравієм, сколом або іншими каменями. Найкраще стовпчастий фундамент підходить для піщаних грунтів. Зручніше використовувати бетонні блоки, з’єднані арматурою.

Заливка стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент заливається на глибину нижче промерзання грунту. Спочатку потрібно викопати траншеї під несучими конструкціями, потім – облаштувати піщану подушку. Наступний крок – формування армуючого каркаса і установка опалубки. Після цього фундамент заливається прямо в неї.

Для опалубки найчастіше використовують дерево, рідше – метал або пластик. Ще є незнімна опалубка, яку потім не потрібно розбирати. Для неї підходять деревні плити, пінополістирол і фібролит.

Армуючі прути по кутах створюють каркас, а поздовжня арматура в траншеях забезпечує міцність. Вертикальні прути встановлюються з кроком в 30 см так, щоб вони виступали над рівнем землі приблизно на 25 см – на товщину майбутнього фундаменту. Горизонтальні прути укладають в декілька рівнів до верху і стягують з вертикальними дротом.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua