Блог\Дизайн інтер’єру. Огляд найпопулярніших стилів

види стилі дизайну інтер'єрів

Дизайн інтер’єру передбачає повне внутрішнє оформлення кімнати: її оздоблення, декорування, меблювання та інші роботи. Сьогодні дизайн може заслужено вважатися окремим напрямком мистецтва для створення привабливих, комфортних і функціональних приміщень.

Основна вимога, якій повинен відповідати обраний стиль – зручність і відповідність поставленим завданням. Залежно від призначення об’єкта, його оформлення може істотно відрізнятися. Якщо раніше більшість квартир і будинків практично до дрібниць повторювали один одного, то сьогодні вибір матеріалів, технологій і фактур практично необмежений.

Поступово з’являється все більше і більше стилів. Деякі затримуються надовго і переходять в розряд класичних, а інші залишаються тимчасовими трендами. Вони можуть докорінно відрізнятися один від одного, забезпечуючи різноманітність вибору без обмежень.

Стилі та їх особливості

Популярні стилі інтер’єру можна умовно класифікувати на три великі категорії:

  • Історичні. Найяскравіші представники – це давня античність з її колонами, розетками, арками і пишним декором, візантійський стиль з легким східним колоритом, монументальна і сувора готика, химерний модерн, розкішний ампір, добре відомі класицизм, бароко і рококо, ексклюзивний і складний арт-деко.
  • Сучасні. Їх відрізняє відсутність рамок і свобода самовираження. Це всілякі високотехнологічні стилі, включаючи футуризм, лофт, техно і хай-тек, оригінальні модні тренди, як кітч, поп-арт, еклектика або фьюжн, лаконічний і стриманий функціоналізм, мінімалізм і скандинавський стиль, а також затишний прованс, кантрі і ретро. На окрему увагу заслуговує еко-стиль, популярність якого стрімко зростає по всьому світу.
  • Етнічні. Їх список практично безмежний. Оформлення приміщення в японському, китайському, африканському, мексиканському, російському, єгипетському і будь-якому іншому стилі повністю ґрунтується на національному колориті та культурній особливості обраного напрямку. Такий інтер’єр викликає прихильність до себе, завжди залишаючись оригінальним і цікавим. Етнічні стилі можуть зовсім не мати спільних тенденцій, що легко виявити, порівнюючи, наприклад, японський мінімалізм, арабську розкіш і африканські кольори.

Створення дизайн-проекту

Створення дизайну інтер’єру неможливо без розробки дизайн-проекту. Саме це – наступне питання, яке закономірно виникає після вибору відповідного стилю. Дизайн-проект вимагає професійної реалізації, адже саме від нього залежить зручність, функціональність і гармонійність приміщення.

Створення проекту складається з декількох основних етапів. Перший з них – складання завдання, під час якого необхідно продумати всі дрібниці і актуальні вимоги. Саме на його основі будуть здійснюватися подальші роботи. Після цього складається попередній план і перші ескізи.

Детальна розробка ескізів приміщень починається після зняття всіх вимірів, розробки планування, розрахунку конфігурації стін і перегородок та інших конструктивних нюансів. Ескізи дозволять наочно уявити результат і своєчасно внести бажані правки.

Наша будівельна компанія “ІдеалБуд” допоможе вирішити актуальні питання і візьме на себе основні турботи у Львові і Львівській області.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua