Блог\Чим краще утеплити фасад будинку?

chym-krashhe-uteplyty-fasad-budynku

Неякісна ізоляція фасадів призводить до зниження енергоефективності об’єкту, збільшення витрат на опалення та до формування у приміщені дискомфортного мікроклімату. Основні причини втрати тепла – потік холодного повітря та несприятливий теплообмін з навколишнім середовищем. На це впливає недостатня герметичність з’єднань та стиків конструкції і не найкращі показники теплопровідності стін, покрівлі, тощо.

Існує три основних технології утеплення фасадів будинків:

  • Зовнішнє;
  • Внутрішнє;
  • Ізоляція всередині стіни.

Зовнішнє утеплення вважається найпростішим, найкращим та найбільш вигідним рішенням. Лише при його неможливості виконуються внутрішні роботи. Утеплювач візьме на себе низькі температури, не дозволяючи їм досягти конструкції споруди.

Окрім того, зовнішня теплоізоляція виконує і кілька інших корисних функцій: захист від несприятливих чинників, попередження створення конденсату, додаткова шумоізоляція, збереження природної циркуляції повітря, довговічність фасаду без потреби у ремонті.

Технології утеплення фасаду будинку

Розрізняють три основні технології утеплення фасадів будинків:

  • Мокрий фасад. Найбільш розповсюджена та доступна технологія. У якості утеплювача – полімерні чи мінеральноватні плити, згори яких наноситься тонкий штукатурний шар. Система може бути легкою чи важкою. Вони відрізняються товщиною, довговічністю, міцністю, основними умовами використання.
  • Багатошарові конструкції. Утеплювач розміщується між основною стіною та захисним зовнішнім покриттям із клінкеру, силікатної чи керамічної цегли. Основна проблема – накопичення конденсату. Перевага – менше навантаження на фундамент.
  • Вентильовані фасади. У якості зовнішньої обробки – плитні чи листові декоративні матеріали, які виконують функцію захисного екрана. Повітряний шар забезпечує покращення ізоляційних характеристик.

Вибір типу утеплювача

Вибраний утеплювач має відповідати основним властивостям: оптимальні показники теплоізоляції та паропроникності, невелика вага, екологічність, безпечність, біостійкість, горючість, довговічність та вартість.

Один із популярних матеріалів – пінополістирол, який поєднує у собі вигідну ціну та незначну товщину. Використовується під будь-яку подальшу обробку і не потребує складної підготовки для оздоблення. Основна проблема – горючість, через що пінополістирол не рекомендований для дерев’яних споруд. Особливий різновид – екструдований пінополістирол з покращеними характеристиками та подовженим терміном використання.

Інше розповсюджене рішення – мінеральна вата. Її вартість зазвичай вища за більш прості аналоги, але матеріал не горить, добре пропускає пару, характеризується незначною вагою та підходить під різні способи оздоблення. Серед інших матеріалів, які можуть використовуватися у якості утеплювача – кладка із газобетону, фольгований пінофол, пінополіуретан, ековата, піноізол, піноскло, тощо.

Вибір технології та матеріалів для утеплення фасаду будинку залежить від актуальних потреб, умов та бюджету. Різні матеріали відрізняються основними характеристиками та вартістю, забезпечуючи різноманітний асортимент. Наша будівельна компанія “Idealbud” допоможе зорієнтуватися та обрати найкраще рішення, вирішити інші актуальні питання у Львові та Львівській області.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua