Блог\Біде: за і проти у невеликій ванні

Біде на пострадянському просторі – порівняно нове придбання. Вони отримали популярність після 2000-го року, і тільки недавно перестали бути дивиною. Розберемося, що це таке!

Перші згадки про біде з’явилися в сімнадцятому столітті у Франції. Свою назву вони отримали саме за характерну форму. Це була невелика ванночка з мініатюрною лавкою. Назва «bidet» буквально перекладається як «конячка». Моделі для аристократії виготовляли з порцеляни і срібла, з позолотою і інкрустацією дорогоцінними каменями.

Хоча за формою біде нагадує унітаз, у них немає нічого спільного. Це маленька раковина або ванночка. І на відміну від унітазу, біде найчастіше продається без кришки, тому що вона в цьому випадку виключно декоративна. Зазвичай немає і сидіння, тому що воно ні до чого. Зате є вивід гарячої води, коли в унітазі циркулює тільки холодна. Змішувачі робляться поворотними, щоб можна було регулювати напрямок струменя.

Види біде для маленької ванної

Є багато видів біде, які відрізняються формою і конфігурацією. Вибирайте з урахуванням вашого планування і потреб.

  • Класичні підлогові раковини найзручніші і найфункціональніші, але вони досить громіздкі. Це не кращий варіант для маленької ванної кімнати. Або доведеться шукати варіант компактніше. Якщо ви хочете встановити біде і унітаз поруч, краще відразу купувати їх комплектом. Більшість сучасних виробників пропонують великий асортимент такої сантехніки.
  • Гігієнічний душ – компактна і практична альтернатива біде. Він встановлюється близько унітазу або простягається від змішувача раковини чи душа.
  • Кришка біде – ще один практичний варіант, який допоможе заощадити місце без шкоди для якості. Вона виглядає як звичайна кришка сидіння, але доповнена змішувачем. Є сенсорні і кнопкові моделі.

Головне, щоб обов’язково був хороший регулятор температури води. Зверніть увагу на моделі з автоматичним підігрівом і сенсорним датчиком.

Встановлювати біде в маленькій ванній чи ні?

Щоб остаточно вирішити, чи можна встановити біде в маленькій ванній кімнаті, врахуйте ось що: в усьому світі біде найпопулярніші – в Японії. Незважаючи на любов японців до маленьких квартир і будинків, місце для корисної сантехніки знаходиться всюди. Біде можна зустріти навіть в готелях і громадських туалетах. За статистикою, ними користуються більше 90% японців. Слідом за Японією йдуть Італія, Іспанія, Франція, Греція та Латинська Америка. В Україні біде встановлені приблизно у 30% населення, і цей показник збільшується.

Основних аргументів на користь біде два – це гігієна і здоров’я. Насправді воно вирішує дуже багато практичних завдань і відмінно економить час в питаннях гігієни. Крім того, біде – незамінна знахідка для людей похилого віку, людей після травм і операцій, вагітних жінок. Нарешті, це просто хороший і простий інструмент, щоб зберегти своє здоров’я, і ​​чудова профілактика захворювань.

Аргумент проти тільки один – місце, якого постійно не вистачає у ванній кімнаті. Тим більше, знадобиться додатковий вивід. Хоча всі отвори і підключення зазвичай уніфіковані для зручності з’єднання з запірною арматурою. В такому випадку ми рекомендуємо звернути увагу на моделі, суміщені з унітазом.

Контакти

м. Львів

т.: +38 098 550 41 30

т.: +38 050 150 19 04

Email: info@idealbud.com.ua